آشنایی با روفتاپ پکیج

روفتاپ پکیج به منظور تأمین گرمایش و سرمایش پروژه هایی مانند ساختمانهای مسکونی و اداری، هتل‌ها، اماکن صنعتی، سالنهای اجتماعات و… مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه روش محاسبه ظرفیت، برندها، نحوه بررسی و بهترین قیمت خرید انواع روفتاپ پکیج ارائه گردیده است.

راهنمای بررسی و انتخاب انواع روفتاپ پکیج

روفتاپ پکیج در واقع از یک چیلر هوایی همراه با هواساز تشکیل شده است که دارای کویل سرمایش DX می باشد و مستقیما گاز مبرد در آن جریان دارد. روفتاپ پکیج به عنوان یک واحد مستقل در پشت بام ساختمان نصب می شود و در مکان هایی که دارای فضاهایی با متراژ و حجم بالا می باشند و به دمای یکسان نیاز دارند، قابل استفاده می باشند.
روفتاپ پکیج دارای دو کویل مجزای سرمایشی و گرمایشی بوده و در فرآیند تولید هوای خنک در روفتاپ پکیج با ایجاد جریان هوا توسط فن و عبور هوا از روی کویل DX، هوا خنک شده و از طریق کانال در تمامی فضای ساختمان توزیع می شود. تامین گرمايش در روفتاپ پکیج نیز به کمک آب گرم دیگ موتورخانه انجام مي گیرد. روفتاپ پکیج می تواند روی پشت بام نصب گردد و هیچ فضایی از سطح زیر بنای ساختمان را اشغال نمی کند.

آشنایی با روفتاپ پکیج
روفتاپ پکیج دارای کارکرد مستقل به عنوان دستگاه سرمایشی و گرمایشی است.
در سیستم های روفتاپ پکیج نیازی به سیستم دیگری ندارید. در این دستگاه عمل کنترل دمای محیط در سیستم توسط ترموستات ها انجام می گیرد که می توانند در محیط و یا کانال برگشت هوا نصب شده و فرمان قطع یا شروع عملکرد به موتور دستگاه را صادر نمایند. روفتاپ پکیج همانند هواساز از سه کانال هوای رفت، هوای برگشت و هوای تازه محیط تشکیل شده است.

آشنایی با روفتاپ پکیج
کمپرسور اسکرال روفتاپ پکیج 10 درصد سبک تر و 30 درصد کم حجم تر از کمپرسورهای رفت و برگشتی معمولی است. روفتاپ پکیج ها از فضای ارزشمند داخل خانه استفاده نمی کند. بیشتر این سیستم ها دارای چیدمان چند منطقه ای هستند به این معنی که دارای چند منطقه کنترلی می باشند. البته در بسیاری از موارد، روفتاپ پکیج ها برای تامین گرمایش دارای هیتر گرمایشی نیز می باشند.

آشنایی با روفتاپ پکیج
از دیگر ویژگی های دستگاه های روفتاپ پکیج می توان به موارد زیر اشاره نمود :
1 – قابلیت نصب انواع PLC
2 – قابلیت کنترل بوسیله ترموستات اتاقی
3 – عدم نیاز به لوله کشی های طولانی
خرید روفتاپ پکیج
قدم اول برای خرید روفتاپ پکیج، باید توجه به ظرفیت سرمایش و گرمایش ابعاد محل نصب دستگاه باشد. زیرا، روفتاپ پکیج ها در انواع مختلف با ظرفیت های سرمایش ، گرمایش و هوادهی متفاوتی تولید و عرضه می شوند، و شما باید قبل از اقدام به خرید ، متراژ و کاربری محیط مورد نظر خود را در نظر داشته باشید، تا بتوانید انتخاب صحیح و درستی در مدل و ظرفیت هوادهی روفتاپ پکیج ، با قیمت مناسب داشته باشید. سپس مواردی مانند میزان مصرف انرژی، ویژگی ها، برند و مزایای روفتاپ پکیج مربوطه ، باید مورد بررسی قرار گیرد.